Loading color scheme

Úhel pohledu

Loni jsem se při návštěvě hematologické ambulance cítila nepříjemně. Čekárna pro mě byla narvaná smolaři, kteří jsou na tom špatně nebo ještě hůř. Chytli blbou diagnózu a není jim co závidět. Dnes je pro mě čekárna plná lidí, při nichž štěstí stojí. A jsem vděčná, že mezi nimi jsem.

Číst dále

Proč pořebuju zůstat naživu?

Některé nemocné nezajímá budoucnost. Zajímá je, jak se uzdravit, né co budou dělat, až se uzdraví. Já si to otočila. Vůbec mě nezajímalo, jak se to uzdravení stane. Jen jsem se těšila, jak to bude úžasné, až to nastane. Věřím, že mít důvody, proč tu zůstat, je opravdu potřeba.
Číst dále

Jak si vyrábíte hezké pocity?

Poslední dobou vnímám, že pokud se chci cítit dobře, nejjistější cestou je, postarat se o to sama. Vždyť já vím nejlíp, co mi dělá radost. A je mi úplně jedno, jestli má ta moje radost "reálný" základ, nebo ten je jen v mé fantazii. Radost je pořád radost, pocit je to stejný...
Číst dále

Proč lidé tají svoji diagnózu

Loni jsem záměrně svým rodičům ani nikomu jinému neřekla přesný název mé diagnózy. Zachovala jsem se přesně tím způsobem, jaký jsem dřív kritizovala! Teď už ale tuším, proč to lidé dělají. A, kdo by to řekl, nemusí to být proto, aby ochránili své blízké!
Číst dále

Je špatné necítit strach?

Strach je emoce, která je dokáže zachránit život, říká se. Ale co když jej necítíte? Váš život visí na vlásku, všichni očekávají, že budete křičet strachy a hrůzou. Jenže vy nic necítíte. Znamená to, že jste rozbití?

Číst dále

Co naučila bolest?

Co dělat při bolesti? Jak se jí zbavit? Odpočívat, vztekat se na ni, utápět se v sebelítosti, snažit se bolest přijmout nebo propustit, nebo si vzít prášek a doufat, že zabere? Dá se s ní vůbec bojovat? Měla jsem na pokusy celé měsíce.

Číst dále

Tipy na úlevu od bolesti

  • Nikdy jsem si nedovedla představit, kolik bolesti na světě existuje. Ani jsem to vědět nechtěla. Jenže akutní leukémie dokáže vaše tělo rozsekat tak, že prořvete bolestí i celé týdny. Zato si odnesete hromadu fíglů, které můžete používat už kdykoliv. Tady jsou...
Číst dále

Jak být v přítomném okamžiku

Roky jsem se snažila naučit, jak žít jen přítomností. Přečetla jsem spousty knih, strávila hodiny v hlubokých meditacích a stále čekala, až se ve mně cosi přecvakne, a já, tramtadadáá, budu jen tady a teď. Splnilo se mi to.

Číst dále

Vokurková Noci mojí smrti 3D prava 500px
Udělejte si svůj obrázek!

Ráda vám pošlu první kapitoly knihy zdarma

O knize