Loading color scheme

Proč je důležité vybírat si vlastní myšlenky

Znáte někoho, kdo si neustále stěžuje a lituje se? Jeho život opravdu stojí za starou belu. Ale přesně odpovídá tomu, jak jej ten člověk prezentuje. Protože to, jak přemýšlíme a mluvíme, má obrovský vliv na to, jaký život máme! A pozor, neplatí vztah „mám se špatně, tudíž budu špatně mluvit o svém životě“. Ani „Jé, on má tak skvělej život. To je pak snadný mluvit tak nadšeně a hezky“.

 Je to přesně naopak! Pokud budu o sobě špatně mluvit, budu se mít blbě. A když se naučím zaměřovat pozornost na to pozitivní, bude můj život čím dál hezčí.

  • Už jsem se mnohokrát přesvědčila, že když si vědomě vybíráme pěkná slova a myšlenky, bude naše realita více pěkná, než když se budeme pořád zaměřovat na to ošklivé, co v životě máme.
  • Nejde to úplně hned. Člověk je zvyklý si sem tam postěžovat. Ale je možné to otočit. Nejdřív ve slovech, kterými o sobě mluvíte. A pak i v myšlenkách, které přes den jedou vaší hlavou. Ano, ve vašich myšlenkách! Ony jsou totiž opravu vaše! Takže máte sílu je ovládat a vybírat si je. Zkuste si co nejčastěji vzpomenout a dávejte si do hlavy jen ty hezké myšlenky.
  • V případech jako je bolest či jiný problém, se často ale nedokážeme na nic jiného soustředit. Natož na něco hezkého! Právě tady mi velice pomáhají afirmace.
  • Afirmace je krátký text, který si můžete číst nebo se jej naučit a průběžně opakovat. Soustředíte se v ní na to dobré, co v životě máte. A během chvilky se začnete cítit úplně jinak. Uleví se vám a začnete věřit, že na světě může být krásně.
  • Jak pracovat s afirmacemi si přečtěte tady. Není to složité, zabere vám to asi 2 minuty, ale je to setsakra důležité pro to, aby fungovaly. Potom si najděte v seznamu afirmací tu, která nejlépe vystihuje váš současný stav (zlámal jsem si nohu, bojím se zkoušky ve škole, můj syn se bojí svého otce, děti jsou samý průšvih, mám strach z vyšetření,…). Je jich tam spousta. A pusťte ji do svého života!

Vokurková Noci mojí smrti 3D prava 500px
Udělejte si svůj obrázek!

Ráda vám pošlu první kapitoly knihy zdarma

O knize